All orders are ready for pickup at CHamoru Village on MONDAYS from 4:30pm - 6:00pm. Orders placed after 10:00am on Mondays will be fulfilled the following week.

Farm Fresh Produce

Every purchase goes towards supporting Guam's local farmers.

Farm Fresh Bags

  • The Basics
    Items subject to change based upon availability
    Regular price
    from $25.00
    Sale price
    from $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local eggs - 1 dozen
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Assorted Fruits and Vegetables

  • Cucumber 1 lb
    Regular price
    $3.25
    Sale price
    $3.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lettuce - Mixed Variety 1/2lb
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Long Beans 1lb
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Banana (Eating or Cooking Varieties) 2lbs
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sweet Potato 2lbs
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eggplant 2lbs
    Regular price
    $5.75
    Sale price
    $5.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Calamansi 1 pound
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soursop
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Local Lemon 1 pound
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wing Beans - 1/2 pound
    Regular price
    $2.75
    Sale price
    $2.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

New Items

  • Lemmai Chips - Large
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Bayleaf
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spicy Honey Denanche Drizzle
    Regular price
    $11.50
    Sale price
    $11.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Help Support Our Efforts
    Regular price
    from $25.00
    Sale price
    from $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Seedlings

  • Sweet Basil Seedling
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Aloe Vera
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Calamansi Seedling
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemongrass (Bare root)
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Okra Seedling 3qty
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Gifts and Merchandise

  • Lemmai Chips - Large
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Denanche’ Hot pepper Drizzle 6oz
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tasi Sea Salts
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oatmeal Lavender Honey Soap
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Creamed Local Honey
    Regular price
    $13.50
    Sale price
    $13.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Poultry Farming

  • Egg Layers
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Farm Innovators Baby Chick Starter Home Kit
    Regular price
    $60.00
    Sale price
    $60.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Beginner's Guide to Raising Chickens - Paperback
    Regular price
    $17.99
    Sale price
    $17.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out